U infektua me Covid-19, ndërron jetë aktori i njohur i telenovelave meksikane

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:03 14-07-2020 U infektua me Covid-19, ndërron jetë aktori i njohur i telenovelave meksikane

Covid-19 i ka marrë jetën aktorit të njohur të tenenovela meksikane, Raymundo Capetillo.

Aktori ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare, pas komplikacioneve me koronavirus.

Lajmin për ndarjen nga jeta të aktorin e ka bërë me dije mbesa e tij, me anë të një postimi në rrjetet sociale.

Capetillo është i njohur për rolet e tij në tenenovelat shumë të suksesshme si : "Trëndafili i egër" dhe "Zinxhirët e hidhërimit", “Fati im jet ti”, “Zemër e egër”, "Pasjon" dhe shumë filma të tjerë.

muere-el-actor-mexicano-raymundo-capetillo-a-causa-del-coronavirus.jpegcapetillo.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088889598846436
array(1) { ["section"]=> string(83) "u-infektua-me-covid-19-nderron-jete-aktori-i-njohur-i-tenenovelave-meksikane-213814" }