U infektua me Covid, aktorja e njohur poston videon dhe tregon se si po i bien flokët pasi u shërua

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 09:07 11-08-2020 U infektua me Covid, aktorja e njohur poston videon dhe tregon se si po i bien flokët pasi u shërua

Aktorja e njohur amrikane  Alyssa Milano ka treguar se pas shërimit nga Covid-19, asaj kanë filluar t’i bien flokët.

Aktorja ka postuar një video në rrjetet sociale, ku shihet duke krehur floket ndërsa tregon se si i bien flokët, pasi është shëruar nga koronavirusi.

Ndërsa ka postuar këtë video ajo i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të përdorin maska dhe të ruajn distancën fizike.

Kujtojmë që aktorja u prek nga koronavirusi në fund të muajit prill.

Ekspertët e shëndetësisë kanë bërë me dije se humbja e flokëve është një ekeft anësor i virusit, kjo ndodh për shkak të stresit, etheve dhe temperaturës së lartë që mund të ketë pasur i infektuari.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022268056869507
array(1) { ["section"]=> string(105) "u-infektua-me-covid-aktorja-e-njohur-poston-videon-dhe-tregon-se-si-po-i-bien-floket-pasi-u-sherua-216764" }