U kap duke shpërndarë drogë në Londër, dënohet me burg 25-vjeçari shqiptar ilegal në Britaninë e Madhe

Publikuar tek: aktualitet, më 13:40 22-01-2017 U kap duke shpërndarë drogë në Londër, dënohet me burg 25-vjeçari shqiptar ilegal në Britaninë e Madhe ELTON QOSJA

Shqiptari Elton Qosja është dënuar me 3 vite e gjysmë burg pasi u kap me kokainë  nga policia e Londrës.

25 vjeçari u dënua në Old Bailey pak para Krishtlindjeve për posedim të lëndës narkotike duke u shpallur fajtor që në seancën e parë gjyqsore.

Sergeant Matt Timms nga ekipi i projektit Servator  rrëfeu momentin e para arrestimit me 15 nëntor të të riut shqiptar. “Qosja mendoi se mund të lëvzte lirshëm në qytetin e Londrës dhe të realizonte marrëveshjet e tij pa u ndëshkuar. Por shumë shpjet efektivët e policisë bënë të mundur arrestimin e tij dhe të skuadrës së tij të krimit”.

Qosja u kap me 10 kuti droge të cilat do i shpërndante si dhe u arrestua menjëherë dhe për shkak të hyrjes ilegalisht në Britaninë e Madhe shkruajnë mediat britanike.

Po ashtu dhe shoku i tij u arrestua por pastaj u vendos të dëbohej nga Anglia, ndërsa Qose pas përfundimit të dënimit, do të deportohet në Shqipëri raporton newsbomb.al. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sekuestrohen 77 kile marijuanë në kufi me Greqinë, pranga 2 shqiptarëve
Përgjimet/ Bisedat për trafikun e drogës, si i instruktonte Klemend Balili bashkëpunëtorët »
Article Logic
Execution time: 0.010280847549438
array(1) { ["section"]=> string(107) "u-kap-duke-shperndare-droge-ne-londer-denohet-me-burg-25-vjecari-shqiptar-ilegal-ne-britanine-e-madhe-66281" }