U kap duke transportuar 800 kile mall kontrabandë me 'Benz", arrestohet 23 vjeçari (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:42 15-04-2017 U kap duke transportuar 800 kile mall kontrabandë me 'Benz

23 vjeçari Valter Selmani u kap duke transportuar 800 kilogram agrume të llojit "Limona", pa zhdoganim, të cilat i ka kaluar në doganën Qafë Botë Sarandë.

Policia Kufitare bën me dije se ka kapur në flagrancë të riun për veprën penale "Kontrabandë me mallra të tjerë" si dhe është shpallur në kërkim Doganieri i Kontrollit Fizik në Qafë Botë ! Është arrestuar shtetasi Valter Selmani, 23 vjeç, banues në Sarandë.

NJOFTIMI I POLICISË:

Më datë 14.04.2017, Policia Kufitare Sarandë ka bërë të mundur kapjen e këtij shtetasi në vendin e quajtur "Rruga e Soronës" rreth 1.5 kilometra larg nga fshati Çukë, Sarandë.

Ky shtetas u kap duke transportuar me mjetin tip Benz-Mercedes, me targë SR 3873 B, një sasi prej 800 kilogra pa zhdoganim më agrume të llojit "Limona", të cilat i ka kaluar në doganën Qafë Botë Sarandë pa u zhdoganuar (kontrabandë).

Policia ka shpallur në kërkim doganierin e turnit, shtetasin A.C., 41 vjeç, banues në Sarandë, për veprën penale "Shpërdorim detyre". Po punohet për kapjen e tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kishin kthyer ndërtesën tre katëshe në laborator droge, arrestohen 8 persona, mes tyre dy punonjës të OSHEE-së (EMRAT)
Mjekët nga Beogradi, Shkupi e Turqia si zgjidhje të vetme i ofruan prerjen e këmbës, historia me fund të lumtur e pacientit nga Istogu »
Article Logic
Execution time: 0.013062953948975
array(1) { ["section"]=> string(90) "u-kap-duke-transportuar-800-kile-mall-kontrabande-me-benz-arrestohet-23-vjecari-emri-75257" }