U kap i dehur në timon, lirohet Aleksandër Gjoka

Publikuar tek: aktualitet, më 12:44 24-12-2019 U kap i dehur në timon, lirohet Aleksandër Gjoka

Është liruar nga qelia këngëtari Aleksandër Gjoka.

Mësohet se Gjykata e Tiranës ka caktuar masën 'detyrim paraqitje ' për këngëtarin. 

Mbrëmjen e deshme, ai u testua nga shërbimet e Policisë Rrugore me aparatin “Drager” për të verifikuar nëse ishte i dehur apo jo, dhe ka rezultuar se këngëtari ka qenë mbi normat e lejuara. 60 vjeçari ka qenë duke drejtuar mjetin nën efektin e alkoolit, në masën 0,66 mg/l.

“Pas testimit me aparat “Drager”, nga shërbimet e Policisë Rrugore rezultoi se shtetasi A. Gj., 60 vjeç, banues në Tiranë, drejtonte mjetin në gjendje të dehur në masën 0.66 mg/l”,

Ndërsa materialet i kaluan Prokurorisë Tiranë, për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nga vëllai i ish-ministres së PS, njeriu i afërt i Ëngjëll Agaçit, Prokurori që u përplas me Mediun e specialistja që shërbeu për Nishanin, ja kush janë 5 kandidatët për kreun e Inpektoriatit të Lartë në Drejtësi
‘Kënga po bën llogjet e shqiptarëve’, Pandi Laço flet për Festivalin e RTSH: Mos pretendoni të dëgjoni një zë si të Vaçes apo Toninit dhe të shihni një buzëqeshje si të Parashqevisë »
Article Logic
Execution time: 0.013149976730347
array(1) { ["section"]=> string(54) "u-kap-i-dehur-ne-timon-lirohet-aleksander-gjoka-190244" }