U konfliktua me punonjësit e policisë së Bashkisë, SHÇBA pezullon nga detyra efektivin

Publikuar tek: aktualitet, më 13:56 13-01-2021 U konfliktua me punonjësit e policisë së Bashkisë, SHÇBA pezullon nga detyra efektivin Foto ilustruese

SHÇBA ka pezulluar nga detyra një efektiv policie, i cili ditën e sotme ka bërë sherr me dy efektivë të policisë bashkiake.

SHÇBA bën me dije se mënjëherë sapo është vënë në dijeni të rastit ka vendosur pezullimin e efektivit deri në përfundim të hetimeve.

“Drejtoria e Përgjithshme e SHÇBA pas marrjes në dijeni të një konflikti të ndodhur mes një punonjësi të SHÇBA dhe disa punonjësve të Policisë Bashkiake Tiranë, vendosi pezullimin nga detyra, si edhe fillimin e ecurisë disiplinore për shkelje të rëndë ndaj Nd/specialistit të përfshirë në këtë konflikt, me detyrë Trupë Shërbimi pranë Drejtorisë së Përgjithshme të SHÇBA, deri në përfundim të hetimit dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

SHÇBA mbetet e përkushtuar në zbatimin e ligjit për të gjithë punonjësit, brenda dhe jashtë strukturës së SHÇBA, pavarësisht gradës, apo pozicionit të detyrës,” thuhet në njoftimin e SHÇBA.

Sipas infotmacioneve punonjësi i Forcave Operacionale të SHÇBA-së, Ardit Zenelaj, kanosi dy efektivët me iniciale, V. S. dhe K.K.

Lexo edhe: Sherr mes policëve, punonjësi i SHÇBA-së kanosi dy efektivë të Policisë Bashkiake

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Do ta pres fytin”, tre vëllezërit e mitur dëshmojnë në Gjykatën e Posaçme; Panë autorët e atentatit ndaj prokurorit Arjan Ndoja
Në Itali është arratisur, shtyhet gjyqi në Shqipëri për grupin Habilaj, të akuzuarit kërkojnë gjykim të shkurtuar »
Article Logic
Execution time: 0.012588024139404
array(1) { ["section"]=> string(92) "u-konfliktua-me-punonjesit-e-policise-se-bashkise-shcba-pezullon-nga-detyra-efektivin-234823" }