U konvertua nga islami në kristianizëm, e sulmojnë brutalisht me kazmë (Video)

Publikuar tek: bota, më 19:08 19-11-2015 U konvertua nga islami në kristianizëm, e sulmojnë brutalisht me kazmë (Video)

Pamjet e kapura nga kamera e sigurisë tregojnë momentin kur babai i gjashtë fëmijëve sulmohet brutalisht me kazmë nga tre persona, në një ngjarje të paprovokuar.

Tashmë policia po e heton ngjarjen si një rast i urrejtjes fetare ndërsa Nissar Hussain po jeton me frikë që prej sulmit ndaj tij.

56 vjeçari u konvertua në kristianizëm në vitin 1996 por rasti i tij u bë gjerësish i njohur kur u shfaq në një emision televiziv për të folur rret zgjedhjes së tij. Edhe pse ka lindur në Britaninë e Madhe, ai thotë se tashmë shtëpia e tij është kthyer në një burg për të gjithë familjen.

“Komuniteti musliman janë kryesisht njerëz të mirë, por për shkak të tabusë të konvertimit në kristianizëm ne cilësohemi si njerëz të dorës së dytë. Gjatë viteve, jetët tona kanë qenë të nënshtruara dhe të zhveshura nga dinjiteti”, thotë ai.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011890888214111
array(1) { ["section"]=> string(81) "u-konvertua-nga-islami-ne-kristianizem-e-sulmojne-brutalisht-me-kazme-video-25830" }