U kovertua në të krishtere, babai mysliman i vë flakën të bijës

Publikuar tek: bota, më 08:05 28-05-2020 U kovertua në të krishtere, babai mysliman i vë flakën të bijës Foto ilustruese

Vendimi për t'u konvertuar nga myslimane në të krishtere i ka kushtuar rëndë një 24 vjeçare në Ugandë.

Kur ka marrë vesh për veprimin e vajzës së tij, babai i hodhi benzinë dhe i vuri flakën.

Fatmirësisht vajza nuk vdiq, por ka marrë plagë të shumta, ndaj për më shumë se 1 muaj do t'i duhet të qëndrojë në spital.

Rahema Kyomuhendo, vajza 24 vjeçare, tha se kishte dëgjuar në radio për krishtërimin dhe pas bisedave me një mikeshën e babait të vet, ajo vemdosi të kthehej në të krishterë.

"Unë pranova Jezusin si Zotin dhe Shpëtimtarin tim", tha ajo për mediat lokale.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099210739135742
array(1) { ["section"]=> string(69) "u-kovertua-ne-te-krishtere-babai-mysliman-i-ve-flaken-te-bijes-208082" }