U kthyem lakuriq

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:09 26-03-2020 U kthyem lakuriq

Shkruan Enkeleida Maze, lexuese e newsbomb.al:

Unë besoj se ky është me të vërtetë momenti më i mirë i jetës sime, dhe i gjithë ketij njerëzimi qesharak po ne te njejten kohe të shenjtë.

Përtej mendjes, Epoka e Re tashmë është këtu.

E gjej veten me Zemrën në Paqe.

Jam gati për të bashkë-krijuar une dhe shume shpirtra të mrekullueshëm Spetaklin që do të vije shume shpejt.

Të gjithë ne duhej të ndalonim, disa për një arsye dhe disa për një tjetër.

Sipas leximeve personale Mjekesia Virbracionale konfirmon me saktësi shkencore , se asnjë virus nuk mund të jetojë mbi 25 Hertz, në kuptimin që në frekuenca më të larta , ne as nuk i aktivizojmë.

Duke supozuar se Korona kjo krijesë pa tru është pavarësisht miku dhe aleati yne.

Kete e them me bindje!

Frika lëkundet në 0.2 maksimumi 2 Hertz!

Urrejtja gjithashtu

Zemërimi në 5 herz

Kurse ...

Bujaria lekundet në 40 Hz

Dhembshuria në 50 Hz

Dashuria e pakushtëzuar mbi 250 hz

Nëna Tokë rriti dridhjet e saj! E kuptuat?

Ajo vibron në 100 Hz në fushën e saj themelore elektromagnetike

Dhe çfarë po na thote TOKA?

Well.

Ajo nuk është më e gatshëme të pranojë frikën, pakënaqësinë, urrejtjen, ziline .

Ajo thjesht dëshiron dashurinë tani.

Engjëjt e dëshirojnë atë, madje edhe ata Tokësore.

Nëna Tokë e dëshiron atë.

Universi e dëshiron atë.

Si mund të mos jeme miremjohese dhe e lumtur ne një moment kaq të jashtëzakonshëm?

NE PO BEJME NDOSHTA HAPIN ME TE MADH KUANTIK NE HISTORI! I’m happy 

U kthyem lakuriq.

Erosi, qe eshte energjia më e fuqishme, nuk eshte rastësi që ka lindur nga Kaosi. ( gjoja rastesite nuk ekzistojne) !

Tani gjithçka është perfekte.

Tani do pikturoj botën që do të vijë!!

Vezhgoj njeriun racjonal. Më vjen keq për te!

Por ata vete zgjodhën me vullnet te lire!

I bekoj ata !

Ose ngrihesh ose ulesh.

Dhe po pranoj se duke parë mbrapa, por edhe përreth, jam e mahnitur nga guximi im.

Unë gjithmonë kam qenë heroine nëse i rishikoj fazat e jetës sime, dhe jo vetëm.

Unë gjithmonë kam vepruar në emër të dashurisë, edhe kur ishte e rrezikshme dhe e papërshtatshme.

Ndoshta tani e kuptoj plotësisht se jeta ime mund të përfundojë pas një sekondë,  o pas njëqind vitesh dhe nuk kam rimpianti.

Me të gjitha gabimet e mia, të cilat i kam bere , shume madje, si gjithë të tjerët, ose Dhe me shume, por gjithnjë kam patur një zemër autentike.

Ajo zemër që rreh më shpejt sot.

Në Unison ne konformitet me Ligjet e Reja Universale.

Unë kam pushtuar Qiellin.

Ata na mësuan ta kërkojme jashtë Qiellin blu!

Por Parajsa është vetëm gjendje e vetëdijës.

Ajo gjendje e vetëdijës që ne jemi tani të gatshëm te shfaqim këtu në Tokë.

Kjo botë e sapo lindur është bota e artistëve,bota e mjekeve trima , e të verteteve, e arteve te reja, sipërmarrësve te lirë, e butësise dhe gëzimit.

Këtë botë të porsalindur e ndjej vërtet timen.

Dhe jam mirënjohëse!

Kaq mirënjohëse me gjithë zemrën time.

Nuk e di se çfarë më pret, por jam e qartë per Rrugën!

Dhe GRUAJA thotë se është koha për të Krijuar, ndërsa Vajza përkulet për Nënën Natyrë që është rikthyer te marr fryme, dhe i buzëqesh asaj.

Po tani mund ta them me plot gojen:

Më pëlqen vërtet agimi i kësaj epoke të re.

Jam shume e lumtur.

26/03/2020

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090820789337158
array(1) { ["section"]=> string(23) "u-kthyem-lakuriq-200138" }