U kthyen nga Ibiza, 3 lojtarë të PSG pozitivë me koronavirus, mes tyre Neymar dhe.. (EMRAT)

Publikuar tek: sport, më 17:22 02-09-2020 U kthyen nga Ibiza, 3 lojtarë të PSG pozitivë me koronavirus, mes tyre Neymar dhe.. (EMRAT)

PSG-ja ka nisur punën për sezonin e ri, teksa është grumbulluar për herë të parë pas finales së Champions League, ku humbi 1-0 ndaj Bayern Munchen.

Lojtarët pas pushimeve u janë nën shtruar testeve për Covid-19 dhe nga përgjigjet u zbuluan 3 raste pozitive. Gazeta “L'Equip” në Francë ka bërë me dije emrat e futbollistëve të prekur.

Neymar, Paredes dhe Di Maria, sapo ishin kthyer nga Ibiza, janë 3 lojtarët që kanë rezultuar pozitivë me Covid-19 dhe do të qendrojnë 14 ditë në karantinë deri sa të shërohen plotësisht. 

Fatkeqësisht PSG-ja humbet 3 lojtarë kryesor për fillimin e sezonit në kampionatin francez.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098259449005127
array(1) { ["section"]=> string(92) "u-kthyen-nga-ibiza-3-lojtare-te-psg-pozitive-me-koronavirus-mes-tyre-neymar-dhe-emrat-219027" }