U largua nga detyra pas dështimit për negociatat, Agron DUKA vlerëson me fjalë të mëdha Zoran ZAEVIN

Publikuar tek: politike, më 13:35 18-10-2019 U largua nga detyra pas dështimit për negociatat, Agron DUKA vlerëson me fjalë të mëdha Zoran ZAEVIN Zoran Zaev

Njëri prej liderëve të ‘Opozitës së Bashkuar’ Agron Duka vlerëson me fjalë të mëdha Zoran Zaevin pas dorëheqjes së këtij të fundit nga posti i kryeministrit.

Kreu i PAA-së e konsideron Zaevin si ‘’lider të përgjegjshëm’’.

Zaev pranoi të dorëhiqej nga posti i kryeministrit teksa vendet anëtare të BE-së dështuan të arrinin një marrëveshje të përbashkët për hapjen e bisedimeve për integrim në Bashkimin Europian për ne dhe Maqedoninë e Veriut.

Opozita e bashkuar ka kërkuar që Edi Rama të largohet nga posti i kryeministrit nëse nuk merr nga KE-ja miratimin për çeljen e negociatave.

Mesazhi i Agron Dukës në Facebook:

Respekte për një burrë dhe një lider të përgjegjshëm!

 
 
 

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035325050354004
array(1) { ["section"]=> string(106) "u-largua-nga-detyra-pas-deshtimit-per-negociatat-agron-duka-vlereson-me-fjale-te-medha-zoran-zaevin-182589" }