U largua nga klubi i tij, mbrojtësi i Kombëtares shqiptare mes Spanjës dhe Anglisë

Publikuar tek: sport, më 23:49 19-07-2019 U largua nga klubi i tij, mbrojtësi i Kombëtares shqiptare mes Spanjës dhe Anglisë Foto ilustruese: Kombetarja shqiptare e futbollit

Ishte fundi i këtij sezoni që shënoi dhe “divorcin” mes mbrojtësit të Kombëtares shqiptare, Ivan Balliu dhe Metz-it në kampionatin francez të futbollit tashmë ish- klubi i tij. 

Lojtari është shprehur disa herë që është në kërkim të një eksperience të re dhe sikurse raporton “AS” për të kanë mbërritur ofertat e para.

Në  Spanjë ai kërkohet nga Espanyol, Leganes dhe Valladolid kurse në Angli për të interesohet West Bromich Albion. Nesë do të preferonte të shkontë  në ishull ai do të punonte më një trajner të mirënjohur siç është kroati Slaven Biliç. Kujtojmë se Balliu është një prodhim i shkollës së  famshmë të Barcelonës por nuk qëndroi gjatë aty. 

Ai është grumbulluar për herë të parë me Kombëtaren kuqezi kur tranjer i saj ishte italiani Christian Panuçi kurse pasardhësi i tij Reja nuk ka preferuar ta ketë në listën e tij deri tani. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03265905380249
array(1) { ["section"]=> string(88) "u-largua-nga-klubi-i-tij-mbrojtesi-i-kombetares-shqiptare-mes-spanjes-dhe-anglise-172737" }