U largua nga LSI për t’iu bashkuar PS-së, deputetja i përgjigjet Vangjel Tavos: I mbetur në karrigen politike të kalbur, je pelivan i një kohe të mbaruar

Publikuar tek: politike, më 19:10 24-01-2021 U largua nga LSI për t’iu bashkuar PS-së, deputetja i përgjigjet Vangjel Tavos: I mbetur në karrigen politike të kalbur, je pelivan i një kohe të mbaruar Vangjel Tavo - Ediola Braha

Ditën e sotme deputetja e LSI-së Ediola Braha i është bashkuar Partisë Socialiste në zgjedhjet e 25 prillit, me lajmin që e njoftoi ministri i Brendshëm Bledi Çuçi.

Pas këti lajmi, reagoi edhe ish-deputeti i LSI-së Vangjel Tavo, i cili ironizonte ministrin Çuçi, pasi sipas tij, deputetja Braha prej 2 vitesh ka qenë pjesë e shumicës pasi votonte çdo ligj të Rilindjes.

Ndërkohë Tavos i është përgjigjur vetë deputetja Braha me anë të një postimi në rrjetet sociale, e cila shkruan se Tavo është i fundit dhe i vjetëruari që ka mbetur në karriken e kalbur politike, ndërsa e quan një pelivan të një kohe të mbaruar.

“I fundit dhe i vjeteruari Tavo, i mbeturi ne karriken politike te kalbur, reagoi pse une kalova me PS. Por duke qene logjikisht i ceket, i drejtohet ministrit Çuçi, drejtuesit politik te qarkut te Gjirokastres se e paska ditur dy vjet me parë  qe une kam qene në perkatesine time politike si socialiste.

Kjo eshte nje e vertete qe pohohet padashur nga i fundit minoritar në politiken e vjeter qe here eshte opozitar dhe nje sy e ka tek pushteti dhe ne gjysem te mandatit mendon se duhet te beje pirueten per rikthim tek nje pozicionim me leverdi.

Zoteri, une mbeta ne Parlament se dua nje Shqiperi normale jo atë  te tranzicionit qe keni ne mendje dhe ne ndergjegje ju te vjeteruarit. Une ripercaktohem aty ku e pohon vete, sepse jam besnike e ndergjegjes qe trashëgoj dhe kam. Ndersa ju jeni siç thote i madhi Dritero, “ pelivane” te nje kohe e kapitulli, pa stine dhe te mbaruar”, shkruan deputetja.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kreshnik Spahiu sqaron deklaratën për rikthimin në politikë: Shkruaj nga malli për Shqipërinë, s’jam as në pushtet, as në politikë dhe as në...
Deputetja bëhet “mollë sherri” mes Çuçit dhe Tavos, ministri: Të paska dhembur kalimi i Ediolës te PS, nuk është faji im që LSI e 2017 u katandis në këtë derexhe, Ediola te PS dhe ti tek PD »
Article Logic
Execution time: 0.012784957885742
array(1) { ["section"]=> string(157) "u-largua-nga-lsi-per-t-iu-bashkuar-ps-se-deputetja-i-pergjigjet-vangjel-tavos-i-mbetur-ne-karrigen-politike-te-kalbur-je-pelivan-i-nje-kohe-te-mbaruar-236229" }