U largua nga Shqipëria pasi u shkarkua si drejtor, këngëtari tregon vështirësitë e para: S’qenka i lehtë kurbeti

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:39 16-02-2018 U largua nga Shqipëria pasi u shkarkua si drejtor, këngëtari tregon vështirësitë e para: S’qenka i lehtë kurbeti

Disa javë pasi u largua nga Shqipëria, këngëtari i njohur Klajdi Musabelliu tregon jetën e tij të re në Itali.

Por, duket se nga drejtor që punonte në Tiranë, jeta e re e ka përballur Klajdin me vështirësitë e para në shtetin fqinj.

Klajdi poston disa foto në facebook, teksa shfaqet duke nderë rrobat në ballonin e shtëpisë së tij dhe shkruan se jeta në emigracion nuk është edhe aq e lehtë.

“Sot kam shume pune per Te ber, mos me shqetesoni ju lutem.? Pu pu pu, s'qenka i leht kurbeti hahahah”, shkruan Klajdi Musabelliu.

Klajdi Musabelliu u largua përfundimisht nga Shqipëria disa javë më parë, ndërsa lajmin për largimin e tij e njoftoi kryetarja e LSI, Monika kryemadhi. Ai punonte si drejtor në Agjencinë e Burimeve Natyrore, ndërsa më herët kryeministri Rama kërkoi shkarkimin e atyre që janë emëruar politikisht në administrata.

 

 klajdi.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013447046279907
array(1) { ["section"]=> string(117) "u-largua-nga-shqiperia-pasi-u-shkarkua-si-drejtor-kengetari-tregon-veshtiresite-e-para-s-qenka-i-lehte-kurbeti-110437" }