U largua nga Spanja, Pique mendon për fundin e karrierës

Publikuar tek: sport, më 22:40 13-08-2018 U largua nga Spanja, Pique mendon për fundin e karrierës Gerard Pique

Pas tërheqjes nga Kombëtarja e Spanjës, Gerard Pique ka dhënë një intervistë për kanalin zyrtar të klubit, me rastin e 10-vjetorit të debutimit të tij me Barcelonën që nga ndeshja kualifikuese e Champions League ndaj Wisla Krakow e fituar 4-0.

31-vjeçari ka folur për rrugëtimin e tij gjatë këtyre viteve dhe momentin më të mirë të karrierës.

”Të luaje pak në një ndeshje 4-0 në ‘Camp Nou’ ishte e mrekullueshme. Unë luajta gjithashtu. E lashtë stadiumin i lumtur atë natë", ka thënë 31 vjeçari.

Gjithashtu, Pique ka folur dhe për largimin e tij përfundimtar nga futbolli, por deri në atë ditë siç është shprehur do të shijoj sa më shumë çdo ndeshje.

Pas presioneve të spanjollëve në lidhje me qëndrimet pro-vendlindjes së tij Katalonjës dhe dështimit në Kupën e Botës, 31 vjeçari i dha fund karrierës me Kombëtaren Spanjolle.

Andres Iniesta dhe David Silva janë dy futbollistët e tjerë që nuk do të vazhdojnë më t’i shërbejnë “Furisë së Kuqe".

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.043313026428223
array(1) { ["section"]=> string(62) "u-largua-nga-spanja-pique-mendon-per-fundin-e-karrieres-131021" }