U lirua pas presionit të SHBA-së, këngëtari i njohur shpallet fajtor (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 14:40 14-08-2019 U lirua pas presionit të SHBA-së, këngëtari i njohur shpallet fajtor (FOTO) Stokholm (Suedi)

Gjykata e Stokholmit e shpalli fajtor muzikantin e njohur amerikan A$AP Rocky për ushtrim dhune. Ai akuzohet se bashkë me dy bashkëpunëtorë të tij kanë rrahur dhe goditur me shishe qelqi një person para disa ditëve.

Trupa gjyqësore hodhi poshtë pretendimet e 30-vjeçarit se kishte vepruar në vetëmbrojtje.

Ai lirua në datën 2 gusht pas presionit të madh që SHBA-ja ushtroi ndaj Suedisë. Kjo ngjarje që marrëdhëniet mes dy shteteve të ndërlikoheshin.

rocky.gif
                                                                                                     A$AP Rocky 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.17890286445618
array(1) { ["section"]=> string(74) "u-lirua-pas-presionit-te-shba-se-kengetari-i-njohur-shpallet-fajtor-175315" }