U lirua pas presionit të SHBA-së, këngëtari i njohur shpallet fajtor (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 14:40 14-08-2019 U lirua pas presionit të SHBA-së, këngëtari i njohur shpallet fajtor (FOTO) Stokholm (Suedi)

Gjykata e Stokholmit e shpalli fajtor muzikantin e njohur amerikan A$AP Rocky për ushtrim dhune. Ai akuzohet se bashkë me dy bashkëpunëtorë të tij kanë rrahur dhe goditur me shishe qelqi një person para disa ditëve.

Trupa gjyqësore hodhi poshtë pretendimet e 30-vjeçarit se kishte vepruar në vetëmbrojtje.

Ai lirua në datën 2 gusht pas presionit të madh që SHBA-ja ushtroi ndaj Suedisë. Kjo ngjarje që marrëdhëniet mes dy shteteve të ndërlikoheshin.

rocky.gif
                                                                                                     A$AP Rocky 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.009005069732666
array(1) { ["section"]=> string(79) "u-lirua-pas-presionit-te-shba-se-kengetari-i-njohur-shpallet-fajtor-foto-175315" }