U martua me vajzën 50 vite më të re dhe tërhoqi 1 milion euro cash, shkarkohet kryeimami i Maqedonisë

Publikuar tek: rajon, më 14:33 27-05-2020 U martua me vajzën 50 vite më të re dhe tërhoqi 1 milion euro cash, shkarkohet kryeimami i Maqedonisë

Kryeimami i Bashkësisë Fetare Islame, Sulejman Rexhepin në Maqedoninë e Veriu është shkarkuar nga detyra, pas skandaleve të ditëve të fundit.

Mësohet se Bashkësisa Fetare Islame në Maqedoninë e Veriut ka  zhvilluar një mbledhje të jashtëzakonshme ku është vendosur dhe shkarkimi nga detyra i Sulejman Rexhepit.

Për ushtrues detyre deri në zgjedhjet e ardhshme është zgjedhur myftiu i Gostivarit, Shaqir Fetahu.

Kujtojmë që pak ditë më parë Sulejman Rexhepi është martuar me një grua e cila është 50 vite më e re se ai. Mediat vendase gjithashtu shkruajnë se me 9 maj Rexhepi ka tërhequr 1 milion euro para kesh nga Bashkësia Islame e Maqedonisë, pa asnjë arsyetim.

vendimi-BFI.gif

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095081329345703
array(1) { ["section"]=> string(107) "u-martua-me-vajzen-50-vite-me-te-re-dhe-terhoqi-1-milion-euro-cash-shkarkohet-kryeimami-i-maqedonise-208007" }