U maskuan si personel mjekësor, ja si 4 burra arritën të grabisin 10 mijë euro në supermarket (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 14:21 06-06-2020 U maskuan si personel mjekësor, ja si 4 burra arritën të grabisin 10 mijë euro në supermarket (VIDEO) Grabitesit e veshur si mjeke hyjne ne supermarket

Katër burra të veshur si punonjës të perosnelit shëndetësor kanë arritur të grabisin rreth 10 mijë euro në një supermarket në Afrikën e Jugut.

Të veshur me përparëse të bardha dhe maska mbrojtëse për të mbuluar fytyrën, ata hynë në supermarket pa kru=ijuar asnjë dyshim se mund të ishin grabitës.

Grabitësit i drejtuan armën arkëtares dhe i kërkuan paratë, ndërsa pasi i morën u larguan me shpejtësi nga vendngjarja.

E gjithë ngjarja është filmuar nga kamerat e sigurisë, ndërsa policia ka nisur një hetim për rastin.

“Katër burra që ishin veshur me rroba të bardha, hynë në një supermarket dhe u drejtuan drejtë arkëtares dhe i kërkuan paratë. Ajo iu përgjigj të gjitha kërkesave të tyre dhe fatmirësisht e gjitha mbaroi pa lëndime. Grábitësit kanë marrë një shumë të konsiderueshme parash, por ne jemi vendosur në ndjekje të tyre”, u shpreh zëdhënësi i policisë Mthokozisi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093350410461426
array(1) { ["section"]=> string(105) "u-maskuan-si-personel-mjekesor-ja-si-4-burra-arriten-te-grabisin-10-mije-euro-ne-supermarket-video-209282" }