U nda nga jeta në moshën 85-vjeçare George Hilton, personazhi STAR i “Spaghetti Western”

Publikuar tek: bota, më 10:21 29-07-2019 U nda nga jeta në moshën 85-vjeçare George Hilton, personazhi STAR i “Spaghetti Western”

 Vdiq dje në Romë George Hilton.

Një personazh popullor i “Spaghetti Western”, aktor, u shua nga sëmundja në moshën 85 vjeçare. Njoftimin e dha nëpërmjet një postimi në facebook, shoqja e tij Gabriela.

'Bëri ç’ështe e mundur për tu përmirësuar. Fatkeqësisht, gjithë sforcot nuk ishin të mjaftushme. Fluturo fort dhe lart sic ke bërë gjithmonë – përfundon – prehu në paqe dashuria ime, e meritn. Të dua”. I lindur në Uruguay në 16 korrik 1934, Hilton ka marrë pjesë në shumë filma por është njohur në mënyrë të vecantë për filmat western. Ka punuar me një numër të madh regjizorësh dhe ka qenë një personazh I dashur për publikun.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009268045425415
array(1) { ["section"]=> string(92) "u-nda-nga-jeta-ne-moshen-85-vjecare-george-hilton-personazhi-star-i-spaghetti-western-173673" }