'U ndave nga ne padrejtësisht', Haradinaj publikon foton e vëllait të rënë në luftë

Publikuar tek: rajon, më 10:28 15-04-2019 'U ndave nga ne padrejtësisht', Haradinaj publikon foton e vëllait të rënë në luftë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka kujtuar vëllain e rënë në luftë.

Haradinaj ka publikuar foton e vëllait në Facebook, ndërsa shpreh dhimbjen për ndarjen e tij nga jeta.

"Shumë i ri u përballe me luftën dhe plagët e shumta që sjell ajo. Edhe pse dole triumfues nga lufta, u ndave nga ne padrejtësisht në liri.

Përjetësisht,

Ramushi", shkruan Haradinaj.

Humbja e vëllait teksa ishin të dy pjesë e UÇK-së ka lënë një dhimbje të madhe për kryeministrin. Pak ditë më parë Haradinaj ishte edhe në vendin ku u vra, vëllai i tij Luani nga forcat serbe.

Ndërkaq, sot në Koosvë përkujtohet Eksodi 99 për Mitrovicën.

haradinaj.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066471099853516
array(1) { ["section"]=> string(87) "u-ndave-nga-ne-padrejtesisht-haradinaj-publikon-foton-e-vellait-te-rene-ne-lufte-160480" }