‘U ndihmuan 237.883 persona që iu prek vendi i punës nga pandemia’, Rama u përgjigjet akuzave

Publikuar tek: aktualitet, më 09:12 30-09-2020 ‘U ndihmuan 237.883 persona që iu prek vendi i punës nga pandemia’, Rama u përgjigjet akuzave Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka vendosur t’u përgjigjet të gjitha akuzve që janë bërë ndaj tij se nuk ka ndihmuar personat që kanë humbur punën nga pandemia.

Sipas shifrave të Ramës, nga paketa e parë përfituan 65.361 individë në vlerën 5.1 mld lekë.

“Mirëmëngjes dhe me këto të dhëna të nxjerra nga thesari i shtetit, për shumat e paguara nga qeveria si mbështetje direkte për të prekurit në vendin e punës nga vala goditëse e Covid19 gjatë muajve të mbylljes së madhe, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Në paketën e dytë përfituan 172,522 persona me vlerën 6.9 mld lekë. Sipas Ramës, gjithsej përfituan 237.883 të punësuar me vlerë 12 mld lekë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009397029876709
array(1) { ["section"]=> string(97) "u-ndihmuan-237-883-persona-qe-iu-prek-vendi-i-punes-nga-pandemia-rama-u-pergjigjet-akuzave-222193" }