U ngacmoi motrën në "facebook", 2 vëllezërit e marrin peng, e rrahin dhe i urinojnë në kokë

Publikuar tek: aktualitet, më 07:51 29-03-2017 U ngacmoi motrën në

Komunikimi 5-­6­ ditor online me një vajzë që kishte njohur në “Facebook”, i ka kushtuar shtrenjtë një 20­ vjeçari në Tiranë.

Ai është marrë peng nga dy vëllezërit e vajzës dhe është keqtrajtuar fizikisht prej tyre. Sikur të mos mjaftonte, teksa e kanë dhunuar, njëri prej tyre e ka urinuar në kokë të dëmtuarin A. C. Veprimi është regjistruar në video, përmes një telefoni dhe më pas është publikuar në internet në median online “JOQ”. Ngjarja ka ndodhur në prill të vitit të kaluar, por pak ditë më parë, Gjykata e Tiranës ka përfunduar gjykimin e të akuzuarve për ngjarjen, vëllezërve Dashamir dhe Resmi N. Ata u shpallën fajtorë për akuzën e “heqjes së paligjshme të lirisë”, raporton “Panorama”. Dashamir N. u dënua me 3 vjet e 4 muaj burg, ndërsa Resmi N. me 2 vjet burg. Për të pandehurin Remsi, gjykata vendosi pezullimin e ekzekutimit të dënimit me burg, duke e lënë në liri me kusht për një periudhë 3­ vjeçare. Në vijim zbardhet e gjithë historia e pengmarrjes, referuar vendimit të Gjykatës, një kopje e të cilit u sigurua nga “Panorama”.

HISTORIA

Në prill 2016, shtetasi A. C. ka kallëzuar në organin e Policisë se rreth dy vjet më parë është njohur përmes Facebook­ ut me shtetasen B. N. Ai ka biseduar me të për rreth 5­6 ditë, ku më pas ajo i ka kërkuar të shkëpusnin komunikimin, pasi llogaria e saj në FB kontrollohej edhe nga vëllai i saj, Dashamir N. Pas kësaj, kallëzuesi ka ndërprerë komunikimin me këtë shtetase. Pas rreth një muaji, shtetasi A. C. është telefonuar nga ana e Dashamir N., i cili e ka fyer përmes telefonit, duke i thënë se përse kishte komunikuar me motrën e tij. Numrin e telefonit, Dashamir N. ia kishte marrë vëllait të kallëzuesit, duke e kanosur se nëse nuk u jepte numrin, do ta vriste. Kallëzuesi është habitur nga kjo telefonatë, pasi ai kishte rreth dy vite që nuk kishte komunikuar me shtetasen B. N.

KËRCËNIMI

Më 5 prill 2016, rreth orës 10:00, shtetasi Dashamir N. e ka telefonuar sërish kallëzuesin, duke i kërkuar të takoheshin për t’u sqaruar. Si pikë takimi kanë lënë fillimisht vendin e quajtur “Mullet”. Pasi kanë shkuar atje, A. C. ka takuar një kushëri të tij, i cili i ka thënë se do të takoheshin me Dashamirin në Sauk. Kur kanë shkuar aty, ata janë takuar me një tjetër të afërm të tij, i cili i ka thënë se Dashamiri i priste në Tiranë. Pasi kanë mbërritur në Tiranë, në një bar “A…”, janë njoftuar nga Dashamir N. se ai po i priste për t’u takuar te “Kthesa e Kamzës”. Kallëzuesi ka hezituar ta takonte, por G. i ka thënë se nuk do të ndodhte gjë, pasi Dashamirin e kishte shok dhe se thjesht do të sqaroheshin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kaçavidë bashkëshortes në sy të vajzës së mitur, fieraku e pëson keq
Aksident me vdekje në Sarandë, humb jetën 50-vjeçari »
Article Logic
Execution time: 0.011363983154297
array(1) { ["section"]=> string(93) "u-ngacmoi-motren-ne-facebook-2-vellezerit-e-marrin-peng-e-rrahin-dhe-i-urinojne-ne-koke-73449" }