U nis të thyejë bllokadën në Gaza, izraelitët sekuestrojnë anijen me ilaçe

Publikuar tek: bota, më 23:37 29-07-2018 U nis të thyejë bllokadën në Gaza, izraelitët sekuestrojnë anijen me ilaçe

Ushtria izraelite ka sekuestruar një anije me barna medicinale e nisur nga Europa me qëllim çarjen e bllokadës në bregdetin e Gazës.

Anija e nisur nga Europa me 22 persona në bord nga 16 shtete të ndryshme i përkiste grupit aktivist “Freedom Flotilla” që kërkon t’i japë fund bllokadës disa vjeçare të Izraelit në Ripin e Gazës.

Anija ishte mbushur me ilaçe me vlerë 13 mijë euro por nuk mundi t’i çojë në destinacion.

egr34hyerhdfhdfgj5h.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097930431365967
array(1) { ["section"]=> string(80) "u-nis-te-thyeje-bllokaden-ne-gaza-izraelitet-sekuestrojne-anijen-me-ilace-129554" }