U padit nga Aleanca për Teatrin, Gjykata e Tiranës jep vendimin për nënkryetarin e Bashkisë së Tiranës Arbjan Mazniku

Publikuar tek: aktualitet, më 11:32 21-10-2020 U padit nga Aleanca për Teatrin, Gjykata e Tiranës jep vendimin për nënkryetarin e Bashkisë së Tiranës Arbjan Mazniku FotoArkive: Arbjan Mazniku

Gjykata e Tiranës ka pushuar hetimet për padinë e ngritur ndaj nënkryetarit të Bashkisë së kryeqyteti Arbjan Mazniku. Kjo padi është depozituar nga aktivistët e Aleancës për Teatrin, menjëherë pas shembjes së këtij të fundit.

Me arsyetimin se nuk ka elementë të veprës penale, Gjykata e Tiranës ka pushuar hetimet dhe çështjen ndaj nënkryetarit Arbjan Mazniku.

Bashkë me Maznikun, aktivistët paditën dhe kryebashkiakun Erion Veliaj, me akuzën për shpërdorim detyre dhe korrupsion i zyrtarëve që kryejne funksion publik, kryer në bashkëpunim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kreu i Kadastrës Shqiptare, Artan Lame preket nga Covid-19
Preket nga Covid-19 punonjësi i prefekturës së Vlorës, në pritje të përgjigjes disa të tjerë, vijon puna »
Article Logic
Execution time: 0.010115146636963
array(1) { ["section"]=> string(123) "u-padit-nga-aleanca-per-teatrin-gjykata-e-tiranes-jep-vendimin-per-nenkryetarin-e-bashkise-se-tiranes-arbjan-mazniku-224551" }