​U përdhunua nga emigrantët, por akti i politikanes gjermane do t’u bëjë lëmsh mendimet

Publikuar tek: bota, më 13:56 06-07-2016 ​U përdhunua nga emigrantët, por akti i politikanes gjermane do t’u bëjë lëmsh mendimet Selin Goren

U përdhunua nga emigrantët, por akti i politikanes gjermane do t’u bëjë lëmsh mendimet. Politikania Selin Goren që u përdhunua mizorisht gënjeu në polici për të mbrojtur përdhunuesit.

A do ta bënin sot të gjitha femrat e përdhunuara këtë?! Vështirë.

Selin Goren, zëdhënësja e Lëvizjes Kombëtare të së majtës “Solid”, u sulmua nga tre burra në janar Mannheim kur punonte si aktiviste për refugjatët. 

Goren 24 vjeçe tha se i ishte bërë pritë natën në një shesh lojërash dhe e kishin detyruar të kryente marrëdhënie seksuale.

Gjatë dëshmisë në polici politikania tha se personat flisnin gjermanisht, kur në fakt ata flisnin në gjuhën arabe. Dëshmi në mbrojtje të emigrantëve, me qëllim që të mos përhapej më racizmi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018321990966797
array(1) { ["section"]=> string(91) "u-perdhunua-nga-emigrantet-por-akti-i-politikanes-gjermane-do-t-u-beje-lemsh-mendimet-45707" }