U përjashtua nga senca, flet Edmond Spaho: Ja çfarë do bëjmë në vazhdim

Publikuar tek: politike, më 14:25 01-02-2018 U përjashtua nga senca, flet Edmond Spaho: Ja çfarë do bëjmë në vazhdim

Deputeti i PD Edmond Spaho u bë shkaku i tensioneve të sotme në Kuvend, pasi i'u ndërpre fjala në foltore dhe më pas kreu i Kuvendit Ruçi e përjashtoi atë nga seanca. Ndërkohë në ambjentet e jashtme të Parlamentit aty ku edhe po qëndrojnë të gjithë deputetët e opozitës, Spaho në një prononcim për gazetarët u shpreh se qeveria po bën çdo përpjekje për të mbyllur dosjet e Saimir Tahirit.

Ndër të tjera deputeti demokrat është shprehur se do të vazhdojnë  betejën, siç e quan ai.

“Ne do e vazhdjmë këtë betejë është beteja e opozitës ne do jemi këtu sa kohë që këta të vazhdojnë këtë rrug”, është shprehur Spaho.

Më shumë nga fjala e Edmond Spahos:

Sikurse ishit dëshmitarë kërkova fjalën në mënyrë që të propozoja të futej në rendin e ditës  çështja e ekstradimt të Nezar Seitit. Për fat të keq kryetari i Kuvendit e përdor pozicionin e tij nuk më lejoi që të mbaroja pronocimin. Është në vazhdë të të gjitha përpjekjve për të mbyllur dosjen e Saimr Tahirit, e vazhudan me kapjen e Prokurorisë së Përgjthshme. Krijuan kushtet e përshtatsheme të ekstradonin Nezar Seitin, që ai të mos dëshmojë në Shqipëri nga frika se do nxirreshin bashkëpunëtorët e tij. Ne do e vazhdojmë këtë betejë është beteja e opozitës ne do jemi këtu sa kohë që këta të vazhdojnë këtë rrugë. Iterpelancën e kemi kërkuar me ministren e Drejtësisë. Pra është një skemë e mirëorganizuar për te hequr dëshmitarin kryesor. Do të  vazhdojmë të përdorim të gjitha format. E flluam me protstën e 27 janarit dhe sot vazhdoi në të njëjtën linjë.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013381004333496
array(1) { ["section"]=> string(76) "u-perjashtua-nga-senca-flet-edmond-spaho-ja-cfare-do-bejme-ne-vazhdim-108732" }