U përlesh deri në vdekje me grabitësit, ministri i Ramës shkon në varrimin e Augur Vernozit (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:46 03-03-2018 U përlesh deri në vdekje me grabitësit, ministri i Ramës shkon në varrimin e Augur Vernozit (VIDEO)

Ditën e sotme grabitja e pikës së këmbimit valutor në Fier u përshkallëzua, pasi njëri prej të plagosurve ndërroi jetë në spital.

Augur Vernozi 54 vjeç u qëllua për vdekje nga autorët e grabitjes. Auguri, i cili ishte punonjës i Drejtorisë së Pyjeve dhe Mjedisit në Fier, ndërhyri gjatë grabitjes dhe u përlesh me autorët në tentativë për t’i ndaluar. Por u qëllua me një plumb në kokë dhe sot në mëngjes ndërroi jetë në spitalin e Traumës në Tiranë.

Për të nderuar veprimin e tij human, ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ka shkuar për vizitë ngushëllimi në familjen e të ndjerit Vernozi.

“Mirënjohje për këtë akt heroik të Agur Vrenozit. Shembulli i një njeriu të përgjegjshëm. Shprehim indinjatën tonë për ngjarjen. Vlerësim maksimal për veprën e një babai shembullor. Është shembulli i një njeriu që donte që Fieri dhe Shqipëria të mos ishte kjo që është”, është shprehur ministri Klosi.

Nga kjo ngjarje i plagosur mbeti edhe Gëzim Hoxha, pronari i Exchange, ndërsa tre autorët u kapën në kohë rekord ditën e djeshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pak ditë pasi u emërua, drejtori i policisë jep një urdhër të prerë: Nga sot, ndalohen të gjithë makinat me xhama të zinj
PO NDODH/ Aksident i frikshëm në Tiranë... në të njëjtin vend ku vdiq Ergi Dini (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.010944128036499
array(1) { ["section"]=> string(103) "u-perlesh-deri-ne-vdekje-me-grabitesit-ministri-i-rames-shkon-ne-varrimin-e-augur-vernozit-video-112079" }