U përleshën në polici, arrestohen 4 persona

Publikuar tek: aktualitet, më 07:45 29-05-2017 U përleshën në polici, arrestohen 4 persona

Policia e Sarandës ka arrestuar në flagrancë 4 persona të cilët janë konfliktuar dhe kanë kanosur me njëri-tjetrin para ambienteve të policisë.

Janë vënë në pranga:

1- F. Pollo, 38 vjeç,

2- D. Pollo, 40 vjeç,

3- K. Ziflaj, 33 vjeç,

4- A. Ziflaj, 28 vjeç.

Të katër me banim në Ksamil.

Më datë 29.05.2017, shërbimet e policisë Sarandë kanë bërë të mundur arrestimin e tyre pasi këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin (të ndarë në dy palë) janë konfliktuar për motive pronësie në Ksamil dhe pasi janë shoqëruar për në Komisariatin e Sarandës kanë filluar të konfliktohen fizikisht duke u kanosur para ambienteve të policisë.

Materialet iu referuan Prokurorisë në ngarkim të këtyre shtetasve për veprën penale "Kanosja", "Plagosja e lehtë me dashje", "Dëmtime të tjera me dashje" të kryera në bashkëpunim, të parashikuara nga nenet 84, 89, 90 dhe 25 të Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandali/ Humbja e 28 dokumenteve sekrete në polici, kasaforta nuk ka kamera
Të dehur dhe pa leje drejtimi, dy persona pësojnë aksident dhe përfundojnë në spitalin e Lushnjes (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.010692119598389
array(1) { ["section"]=> string(48) "u-perleshen-ne-polici-arrestohen-4-persona-80329" }