U përplas me një tufë zogjsh, rrëzohet avioni me 226 pasagjerë në bord

Publikuar tek: bota, më 12:20 15-08-2019 U përplas me një tufë zogjsh, rrëzohet avioni me 226 pasagjerë në bord

Një avion me 226 pasagjerë në bord është rrëzuar në Rusi. Avioni është rrëzuar afër aeroportit në Moskë, pasi është përplasur me një tufë zogjsh, të enjten, sipas Agjencisë Federale të Transportit Ajror të Rusisë.

'Ural Airlines Airbus A321' po transportonte 226 pasagjerë dhe një ekuipazh të përbërë nga shtatë persona nga aeroporti Zhukovsky i Moskës për në Simferopol, një qytet në Gadishullin e Krimesë.

Menjëherë pas ngritjes, avioni u përplas me tufën e pulëbardhave, disa prej të cilave përfunduan në motorët e tij. Pas kësaj avioni bëri ulje emergjente në një fushë, pak më tej nga pista e aeroportit.

Sakaq, 23 persona, përfshirë pesë fëmijë, janë shtruar në spital, njoftoi agjensia shtetërore e lajmeve TASS.

Në maj, të paktën 41 vetë brenda një avioni rus Aeroflot SU1492 humben jetën pasi ai u rrëzua në një aeroport duke marrë flakë. Ndërsa në qershor, dy pasagjerë humbën jetën pasi një tjetër avion mori flakë ndërsa po udhëtonte për në Siberi.

190815092618-03-russian-plane-emergency-landing-0815-exlarge-169.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013182878494263
array(1) { ["section"]=> string(76) "u-perplas-me-nje-tufe-zogjsh-rrezohet-avioni-me-226-pasagjere-ne-bord-175401" }