U përplas nga makina javën e kaluar në Itali, humb jetën shqiptari (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:35 22-01-2021 U përplas nga makina javën e kaluar në Itali, humb jetën shqiptari (EMRI)

Një 74-vjeçar shqiptar është ndarë nga jeta, pasu u përplas nga një makinë të shtunën e kaluar.

Sipas informacioneve për mediat, ka humbur jetën Pashuk Velli, prej vitesh rezident në Formigine, Emilia Romagna.

Ai po lëvizste me biçikletë në momentin që është përplasur nga një makinë që drejtohej nga një shofer 90-vjeçar.

I lindur më 1947, Velli jetonte në Formigine, në provincën e Modenës, me gruan Dila, djalin Aleks e të shoqen e tij, dhe mbesën Chiara.

Sipas banorëve të zonës, ishte një person i sjellshëm dhe gjithmonë i gjindshëm.

Pritet që trupi i të ndjerit të kthehet në Shqipëri për të pushuar në vendin e tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E nisi ‘vrullshëm’ te Nisma bashkë me Rudina Hajdarin, por u largua, flet Rezart Prifti: Nuk ka alternativë
Përplasen dy makina në aksin Elbasan-Peqin, si pasojë e aksidentit plagoset një person »
Article Logic
Execution time: 0.004601001739502
array(1) { ["section"]=> string(77) "u-perplas-nga-makina-javen-e-kaluar-ne-itali-humb-jeten-shqiptari-emri-235974" }