U përpoq të largohej nga vendi, arrestohet Puigdemont

Publikuar tek: bota, më 13:18 25-03-2018 U përpoq të largohej nga vendi, arrestohet Puigdemont Ish-presidenti i Katalonjës, Carles Puigdemont

Ish-presidenti i Katalonjës, Carles Puigdemont është arrestuar ditën e shtunë nga policia gjermane, pas lëshimit të një urdhër arresti nga autoritet europiane.

Puigdemont, i cili është i strehuar në Belgjikë si azilkërkues, ndodhej në Findlandë për një vizitë zyrtare.

Urdhëri i arrestit ndaj tij është lëshuar nën akuzën e organizatorit të trazirave në ndodhura në Katalonjë vitin e shkuar.

Verën e kaluar, qytetarët e Katalonjës u ngritën në demostrata masive, duke kërkuar pavarësinë e vendit nga Spanja.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013050079345703
array(1) { ["section"]=> string(59) "u-perpoq-te-largohej-nga-vendi-arrestohet-puigdemont-114481" }