U plagos në atentat, kthehet nga Italia ish-drejtori i burgut Arben Suloj

Publikuar tek: aktualitet, më 12:37 21-03-2015 U plagos në atentat, kthehet nga Italia ish-drejtori i burgut Arben Suloj Arben Suloj në spital

Eshtë kthyer nga Italia  ish-drejtori i burgut të Fushë-Krujës Arben Suloj, i cili kishte shkuar për t’u kuruar pas atentatit të tij. Suloj u plagos rëndë në janar të këtij viti pasi makina më të cilën udhëtonte në Durrës është hedhur në erë nga shpërthimi i një eksplozivi. 

Në aeroportin e Rinasit ishte i pranishëm edhe drejtori i Përgjithëm i Burgjeve Artur Zoto. Zoto shprehu mbështetjen dhe solidaritetin për uniformat blu të cilat kryejnë detyren pavarësisht rasteve të vështira. “Prania ime është shenjë e një bashkëpunimi institucional”, u shpreh ai.

Vetë Suloj u shpreh se ka besim te drejtësia shqiptare dhe falenderon miqtë, të afërmit  dhe qevërinë shqiptare për mbështetjen. Ndërsa i ati i Arben Suloit tha se e rëndësishme është që i biri është gjallë dhe që drejtësia të shkojë në vend. Për këtë atentat është akuzuar grupi  i vrasësve me pagesë, të cilët merrnin urdhra nga Burgu i Peqint, nga i burgosuri përjetë Admir Tafili. Sulmi, sipas Prokurorisë është bërë për shkak të detyrës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pallatet në ndërtim në Vlorë, strehë e të droguarëve
Protesta në Durrës/ Basha: Rama-Meta lavdi të përkohshme me Doshin, s’mund ta fshehin të vërtetën »
Article Logic
Execution time: 0.01223087310791
array(1) { ["section"]=> string(77) "u-plagos-ne-atentat-kthehet-nga-italia-ish-drejtori-i-burgut-arben-suloj-6537" }