U prek nga Covid, ndërron jetë foshnja 6-javëshe në Angli

Publikuar tek: bota, më 16:56 08-05-2020 U prek nga Covid, ndërron jetë foshnja 6-javëshe në Angli Ilustruese

Gjatë 24 orëve të fundit në spitalet e Anglisë kanë humbur jetën 332 persona, ndër ta edhe një foshnje 6 javësh.

 

Foshnja 6 javësh është viktima më e re, ndërsa mjekët thanë se kishte dhe sëmundje të tjera mbartëse.

Numri i viktimave të koronavirusit në spitalet në Angli ka shkuar në 22.764. The Guardian, shkruan se pacienti më i vjetër që humbi jetën nga Covid-19 ishte 103 vjeç.

Kujtojmë që deri më tani në Mbretërinë e Bashkuar 30,689 persona kanë humbur jetën, ndërsa  207,977 janë të infektuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099539756774902
array(1) { ["section"]=> string(63) "u-prek-nga-covid-nderron-jete-foshnja-6-javeshe-ne-angli-205663" }