U prek nga koronavirusi, humb jetën diplomati britanik, ishte vetëm 37 vjeç

Publikuar tek: bota, më 20:25 25-03-2020 U prek nga koronavirusi, humb jetën diplomati britanik, ishte vetëm 37 vjeç Steven Dick

Zëvendës Ambasadori britanik në Hungari ka vdekur pasi u prek nga koronavirusi.

Steven Dick, 37 vjeç, ndërroi jetë dje (24 mars) pasi rezultoi pozitiv me covid-19. Dick u bë Zëvendës Shefi i Misionit në Ambasadën Britanike Hungari në Dhjetor 2019.

Në një deklaratë, prindërit e tij Steven dhe Carol Dick thanë: Steven ishte një djalë dhe nip shumë i dashur. Ai ishte i sjellshëm, gazmor dhe bujar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086100101470947
array(1) { ["section"]=> string(80) "u-prek-nga-koronavirusi-humb-jeten-diplomati-britanik-ishte-vetem-37-vjec-200072" }