U rrëmbye në mes të ditës, lirohet biznesmeni në Greqi

Publikuar tek: aktualitet, më 13:05 04-01-2019 U rrëmbye në mes të ditës, lirohet biznesmeni në Greqi

Lirohet biznesmeni grek që u rrëmbye shtatë ditë më parë në portin Themistokleu ne Pire.

Sipas policisë nuk është kërkuar asgjë në këmbim për lirimin e Nikos Mavrikos.

Mavrikos u lirua ditën e sotme rreth orës lokale 12.00.

Sipas mediave greke, ai u dorëzua në mënyrë të sigurtë dhe tani ndodhet në shtëpinë e tij në gjendje të mirë shëndetësore.  

Ai u rrëmbye nga katër persona paraditen e 27 dhjetorit. Autorët ishin veshur me uniformë të forcave speciale greke dhe e futën biznesmenin në një makinë tip Volsvagen.

Biznesmeni i rrëmbyer ishte në mbikqyrje për të paktën 5 vite për përfshirjen e tij në rrethin e trafikut të cigareve, por asnjëherë ndaj tij nuk ishin ngritur akuza.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrjet të ri ujësjellësi për dy lagje në Tiranë
Mediat greke kronikë për qenin e Anxhelinës që çoi policinë te trupi i saj: Qendron në shi, e pret të kthehet (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.012384176254272
array(1) { ["section"]=> string(60) "u-rrembye-ne-mes-te-dites-lirohet-biznesmeni-ne-greqi-147493" }