U rrëzua për herë të tretë, miratohet lista me anëtarët për KLGJ dhe KLP (EMRAT)

Publikuar tek: politike, më 21:38 08-02-2018 U rrëzua për herë të tretë, miratohet lista me anëtarët për KLGJ dhe KLP (EMRAT)

Është miratuar në parlament lista me anëtarët kandidatë për Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Pavarësisht se lista e anëtarëve për KLGJ dhe KLP nuk mori votat e duhura, 93, u miratua pasi arriti në raundin e tretë dhe të fundit. Lista mori 72 vota pro, 1 kundër dhe 1 abstenim.

Lista e kandidatëve për KLGJ

Nga trupa e Avokatisë

-Fatmira Luli

-Alban Toro

Nga trupa e pedagogëve

-Erjon Muharremaj

-Maksim Çoku

 Nga shoqëria civile

-Naurela Llagami

Lista e kandidatëve për KLP

Nga trupa e Avokatisë

-Nuriha Seiti Meta

-Tartar Bazaj

 Nga trupa e pedagogëve

-Genti Ibrahimi

-Sander Beci

Nga shoqëria civile

Alfred Balla

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.006403923034668
array(1) { ["section"]=> string(84) "u-rrezua-per-here-te-trete-miratohet-lista-me-anetaret-per-klgj-dhe-klp-emrat-109636" }