'U rrite bukur edhe pa mua' Sokol Balla DEDIKIM emocionues për të birin (FOTOT)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 06:06 20-07-2019 'U rrite bukur edhe pa mua' Sokol Balla DEDIKIM emocionues për të birin (FOTOT)

Moderatori i njohur Sokol Balla e ka mbajtur larg mediave jetën private dhe rrallëherë ka folur për dy fëmijët e tij.

Mirëpo pak pas mesnatës, Sokoli ka emocionuar ndjekësit me një dedikim për të birin Colin, i cili feston ditëlindjen e 14-të.

Moderatori e cilëson djalin e tij më ts mirë se veten, teksa thotë se është i vetmi person që e mund dhe ia kalon në gjithçka.

Dedikimi i plotë:
Te kam thene se une te njihja para se te lindje. Te kisha pare ne enderr ashtu sic dole: i bukur, madheshtor, delikat dhe i panjohur. Ma trazove jeten dhe me bere te ndryshoj. Me prishe gjumin dhe me rregullove ajrin. Sot fale teje, jam shume me i mire, shume me i forte se 20 korrikun e 2005, kur m’u shfaqe ne nje kuti te xhamte si nje kukull e porositur me kujdes. E megjithate sot je ti qe me terheq me adrenalinen tende thellesive te detit, je ti qe ma kalon me shpejtesine e mendimit, bukurine e fjales, forcen e argumentit. Me dhembshurine per motren dhe dashurine qe i ploteson cdo mungese. Kur linde ti, zbulova se egoizmi im kishte nje kufi dhe se jeta ime ishte tashme e jotja. Zbulova qe me munde qe ne shikimin e pare. Ashtu sic me mund e kalon sot ne gjithcka. Ti nuk je pjesa ime me e mire. Ti je thjesht me i mire se une. Pate mundesine te ishe nje femije i llastuar, por zgjodhe te ishe nje njeri i mire, i qete dhe i thjeshte. Pa teka dhe pa huqe. Ti u rrite bukur edhe pa mua, se ashtu je; perfekt dhe i bekuar. Ti me ben krenar per ty dhe te trishtuar per veten. Ti je pasqyra e asaj qe une s’do jem kurre. Dhe sot je vetem 14 vjec. Falemnderit. Je femija qe do donte cdo baba. Une kam fatin e madh te jem i joti. U befsh 100 Colin! Zoti qofte me ty. Ndoshta ai mundet me mire sesa mundem une, te te tregoje sesa shume te dua. Te perqafoj, Daddy Baddy 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

Te kam thene se une te njihja para se te lindje. Te kisha pare ne enderr ashtu sic dole: i bukur, madheshtor, delikat dhe i panjohur. Ma trazove jeten dhe me bere te ndryshoj. Me prishe gjumin dhe me rregullove ajrin. Sot fale teje, jam shume me i mire, shume me i forte se 20 korrikun e 2005, kur m’u shfaqe ne nje kuti te xhamte si nje kukull e porositur me kujdes. E megjithate sot je ti qe me terheq me adrenalinen tende thellesive te detit, je ti qe ma kalon me shpejtesine e mendimit, bukurine e fjales, forcen e argumentit. Me dhembshurine per motren dhe dashurine qe i ploteson cdo mungese. Kur linde ti, zbulova se egoizmi im kishte nje kufi dhe se jeta ime ishte tashme e jotja. Zbulova qe me munde qe ne shikimin e pare. Ashtu sic me mund e kalon sot ne gjithcka. Ti nuk je pjesa ime me e mire. Ti je thjesht me i mire se une. Pate mundesine te ishe nje femije i llastuar, por zgjodhe te ishe nje njeri i mire, i qete dhe i thjeshte. Pa teka dhe pa huqe. Ti u rrite bukur edhe pa mua, se ashtu je; perfekt dhe i bekuar. Ti me ben krenar per ty dhe te trishtuar per veten. Ti je pasqyra e asaj qe une s’do jem kurre. Dhe sot je vetem 14 vjec. Falemnderit. Je femija qe do donte cdo baba. Une kam fatin e madh te jem i joti. U befsh 100 Colin! Zoti qofte me ty. Ndoshta ai mundet me mire sesa mundem une, te te tregoje sesa shume te dua. Te perqafoj, Daddy Baddy ❤️

A post shared by Sokol Balla (@sokolballaofficial) on

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073838233947754
array(1) { ["section"]=> string(82) "u-rrite-bukur-edhe-pa-mua-sokol-balla-dedikim-emocionues-per-te-birin-fotot-172738" }