U shit te turqit për 1.2 miliardë lekë, pedagogu i njohur largohet nga Universiteti i New York

Publikuar tek: aktualitet, më 22:44 20-08-2018 U shit te turqit për 1.2 miliardë lekë, pedagogu i njohur largohet nga Universiteti i New York Universiteti i New York

Fondacion Maarif i Turqisë (TMV) ka blerë Universitetin e parë në Shqipëri, New York dhe institucionet e tjera në varësi të tij.

Menjëherë pas kalimit të pronësisë te fondacioni turk, pedagodu i njohur Ermal Hasimja ka deklaruar se është tërhequr nga mësimdhënia në universitetin e New York.

“Pas 8 vitesh vendosa të mbyll angazhimin tim në Universitetin e Nju Jorkut. Falenderoj kolegët dhe administratën për bashkëpunimin dhe miqësinë”, ka shkruar Hasimja.

Gjithashtu, pedagogu ka falenderuar dhe studentët për kureshtjen dhe atmosferën gjatë mësimdhënies.

POSTIMI I PLOTË:

Pas 8 vitesh vendosa të mbyll angazhimin tim në Universitetin e Nju Jorkut. Falenderoj kolegët dhe administratën për bashkëpunimin dhe miqësinë. Si dhe studentët pēr kureshtjen dhe atmosferën.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087509155273438
array(1) { ["section"]=> string(100) "u-shit-te-turqit-per-1-2-miliarde-leke-pedagogu-i-njohur-largohet-nga-universiteti-i-new-york-131693" }