U shkarkua nga detyra pas fjalorit ordiner, burri i zv.ministres i habit të gjithë me veprimin e papritur (Çfarë bën me postimin e Ramës-FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:44 23-10-2019 U shkarkua nga detyra pas fjalorit ordiner, burri i zv.ministres i habit të gjithë me veprimin e papritur (Çfarë bën me postimin e Ramës-FOTO)

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu shkarkoi sot nga detyra Aurel Vodën, bashkëshortin e zv.ministres së Brendshme, Rovena Voda.

Voda mbante postin e drejtorit të shërbimit parësor dhe spitalor, FSDKSH. Ndërkohë shkarkimi i tij erdhi pas shpërthimeve të pazakonta të këtij të fundit në rrjetet sociale, teksa përdori fjalor ordiner dhe gjuhë kërcënuese.

Mirëpo, Voda ka tërhequr sërish vëmendjen këtë mëngjes. Ndonesë u shkarkua nga detyra, ai duket se 'nuk ka hatërmbetje'. Pak minuta më parë Voda ka shpërndarë në profilin e tij në Facebook postimin e kryeministrit Edi Rama.

LEXO EDHE: Fjalori ordiner që shokoi mbarë rrjetin, Manastirliu shkarkon burrin drejtor të zv.ministres: S’mund të paguhet me taksat e qytetarëve (E PLOTË)

LEXO EDHE: SKANDALOZE/ Luan mendsh burri i zv.ministres së Brendshme, degjeneron në fjalor ordiner: Do ju shk*rdhej ropt! Ato gratë dhe motrat ku t’i keni (Foto)

Screenshot_6.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072870254516602
array(1) { ["section"]=> string(146) "u-shkarkua-nga-detyra-pas-fjalorit-ordiner-burri-i-zv-ministres-i-habit-te-gjithe-me-veprimin-e-papritur-cfare-ben-me-postimin-e-rames-foto-183139" }