U shkarkua nga KPK, gjyqtari nxjerr zbuluar socialistët: Kishim bërë pakt bashkë

Publikuar tek: barometri, më 08:08 12-07-2018 U shkarkua nga KPK, gjyqtari nxjerr zbuluar socialistët: Kishim bërë pakt bashkë

Artan Laze, gjykatësi i shkarkuar nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pasi nuk arriti të justifikonte dot pasurinë ka zbuluar një detaj “bombastik”.

 

Mesa duket, i revoltuar nga vendimi i KPK-së, Lazaj i drejtohet socialistëve duke iu thënë se nuk kanë mbajtur premtimin.

Në një koment në rrjetet sociale, ai i përgjigjet deputetes Vasilika Hysi, anëtare e komisionit të reformës në drejtësi, duke i thënë se kishin një pakt bashkë, dhe ndihet i zhgënjyer.

Pakti konsistonte në raportimin që Hysi duhet të bënte në KPK për ndihmën që Artan Laze për hartimin e ligjeve të reformës në drejtësi.

Më poshtë komenti që qarkullon në rrjetet sociale:

sdfsergerg4g4gh.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031322002410889
array(1) { ["section"]=> string(85) "u-shkarkua-nga-kpk-gjyqtari-nxjerr-zbuluar-socialistet-kishim-bere-pakt-bashke-127606" }