U shkrumbua nga zjarri dy muaj më parë, zbuloni ç’bëjnë sot banorët e këtij pallati në Gramsh (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:01 22-04-2017 U shkrumbua nga zjarri dy muaj më parë, zbuloni ç’bëjnë sot banorët e këtij pallati në Gramsh (FOTO)

Dy muaji pasi një zjarr i fuqishëm përfshiu një pallat në qytetin e Gramshit, premtimet për dëmshpërblim të objektit janë venitur.

Premtimet u bënë nga pushteti lokal dhe ai qëndror, por ka kaluar më shumë se dy muaj dhe ende një pjesë e banorëve po jetojnë në konviktin e qytetit, një pjesë tjetër me qera dhe të tjerë janë strehuar te të afërmit.

Aktualisht, godina është krejtësisht e pabanueshme dhe asnjë prej banorëve nuk ka mundësi ekonomike të rindërtoj hyrjen nga e para.

Banorët shprehen se kursimet e gjithë jetës ishin ato shtëpi që kishin blerë vite më parë.

Jemi vetëm pak javë para zgjedhjeve të përgjithshme dhe duket se sa pak rëndësi ka, si e përballon jetën qytetari, rëndësi ka që mos të lëshohet karrigia e pushtetit. Shpresojmë që edhe këto premtime mos të harrohen si shumë të tjera që janë bërë ndër vite. Për neësbomb.al E.M 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ngacmoi seksualisht vajzën e fshatit, përfundon në burg i riu nga Divjaka (EMRI)
Veliaj prezanton “Superheronjtë urbane”, që do të transformojnë Tiranën si Piter Pan »
Article Logic
Execution time: 0.013360023498535
array(1) { ["section"]=> string(103) "u-shkrumbua-nga-zjarri-dy-muaj-me-pare-zbuloni-c-bejne-sot-banoret-e-ketij-pallati-ne-gramsh-foto-76051" }