U sulmua nga protestuesit, flet Paulin Sterkaj: Ca më zunë rrugën, ca më puthën, një polic më ndihmoi të...

Publikuar tek: politike, më 00:34 03-03-2019 U sulmua nga protestuesit, flet Paulin Sterkaj: Ca më zunë rrugën, ca më puthën, një polic më ndihmoi të...

Paulin Sterkaj ishte një nga deputetët e Partisë Socialiste që u sulmua të martën nga protestuesit e opozitës që ishin mbledhur përpara Parlamentit.

Gjatë një takimi ditën e sotme në qytetin e Shkodërs, ku i pranishëm ishte dhe ministri Lleshi, Sterkaj ka treguar monetin kur protestuesit e rrethuan te hyrja e Parlamentit, ndërsa ka theksuar se për tu larguar e ka ndihmuar një polic.

'Ca më zunë rrugën ca më puthën. Më thanë deputet ti je i nderuar por pse shkon atje. Për cudi më bënë një rreth dhe ishte proces i parë për të më rrethuar. Një polic më ndihmoi dhe më nxorri nga situata. Ata janë njerëz të paguar. Po ta kishte marrë Rama këtë vendim unë nuk do e kisha dorëzuar mandatin. Sepse mandati na e dha populli për të përfaqësuar në parlament', ka thënë ndër të tjera socialisti Paulin Sterkaj.

Screenshot_38.jpg53194158_367467124087154_8228693654466723840_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089991092681885
array(1) { ["section"]=> string(107) "u-sulmua-nga-protestuesit-flet-paulin-sterkaj-ca-me-zune-rrugen-ca-me-puthen-nje-polic-me-ndihmoi-te-154925" }