U tërhoq nga politika,zbuloni çfarë po bën ish-deputeti i PS-së tani (FOTOT)

Publikuar tek: politike, më 10:15 08-08-2017 U tërhoq nga politika,zbuloni çfarë po bën ish-deputeti i PS-së tani (FOTOT)

Një nga deputetët më të vjetër të Kuvendit, Namik Dokle u tërhoq nga politika dhe tanimë duket se ka gjithë kohën që i duhet për të bërë gjëra ndryshe.

Ish-deputeti i PS po i kalon këto ditë përvëluese vere duke vizituar natyrën shqiptare. Dokle ka qenë te “Guri i Mëngjesit” në bjeshkët e Shishtavecit dhe prej andej përcjell impresionet e tij dhe ndan fotot e veçanta.

“BALLKONI I GORES...

Keshtu mund te quhet, pa asnje medyshje, vendi me emrin GURI I MENGJESIT, ne bjeshken e Shishtavecit. Ai, bashke me GURIN E KALLABAKUT, ne bjeshken e Borjes, jane dy pika dominante nga ku mund te shihet dhe te admirohet pamja e paperseritshme e gjithe GORES...
Eshte kjo aresyeja qe kur botuesi i romanit tim "Vajzat e mjegulles" ne gjuhen boshnjake, Ajet Arifi (Connectum, Sarajeve) me shprehu deshiren per te pare Goren, une dhe zevendesrektori i universitetit te Prizrenit, poeti dhe profesori Sadik Idrizi, i propozuam pikerisht ate, Gurin e Mengjesit...”, shkruan Dokle.

dok.jpg

dok1.jpg

dok2.jpgdok3.jpg

dok4.jpg

dok5.jpg

dok6.jpg

dok7.jpg

dok8.jpg

dok9.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028477191925049
array(1) { ["section"]=> string(80) "u-terhoq-nga-politika-zbuloni-cfare-po-ben-ish-deputeti-i-ps-se-tani-fotot-88535" }