U tha se do tërhiqej nga tregu, Vodafone del me qendrim zyrtar: Spekulime

Publikuar tek: aktualitet, më 13:31 16-07-2020 U tha se do tërhiqej nga tregu, Vodafone del me qendrim zyrtar: Spekulime

Vodafone u njoftua sot mbi disa spekulime që po qarkullojnë në tregun Shqiptar, mbi mundësinë e tërheqjes së kompanisë Vodafone nga Shqipëria.

Vodafone mohon kategorikisht këtë  lajm. Vodafone është një prej investitorëve të huaj më  të  mëdhenj dhe të qëndrueshëm në  vend. Së fundmi, kompania ka zgjeruar aktivitietin e saj me blerjen e operatorit fiks Abcom dhe aktualisht po nis një plan investimi në  infrastrukturën e rrjetit, me vlerë 500 milion Euro, investim ky që  do të ndryshojë  rrënjësisht cilësinë e shërbimeve fikse dhe TV për klientët shqiptarë.

Vodafone konfirmon angazhimin e saj në  tregun shqiptar, si një prej tregjeve kyçe të Vodafone në  Europë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099930763244629
array(1) { ["section"]=> string(78) "u-tha-se-do-terhiqej-nga-tregu-vodafone-del-me-qendrim-zyrtar-spekulime-214002" }