U thirr për të dëshmuar te Krimet e Rënda, Emiljano Shullazi heq dorë për të pyetur Sali Berishën (DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:19 20-02-2018 U thirr për të dëshmuar te Krimet e Rënda, Emiljano Shullazi heq dorë për të pyetur Sali Berishën (DETAJE)

Emiljano Shullazi ka hequr dorë që në seancën e sotme të dëshmojë ish-kryeministr Berisha. Më herët Berisha ishte thirrur për tu pyetur në Gjykatën e Krimeve të Rënda.

Fillimisht emri i Sali Berishës është përmendur nga ish- ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili u shpreh pak kohë më parë se ai ka dijeni për kërcënimet që Shullazi u ka bërë Mynyr Konit dhe Dhori Kules.

Sakaq, avokattë e të akuzuarve kanë  kërkuar balafaqim të ri në sallën e gjyqit. Mësohet se do të ballafaqohen biznesmeni Ylvi Beqaj me avokatët Qafa dhe Kambo.

Shullazi dhe grupi i tij akuzohen për kanosje dhe gjobëvënie. Ndërsa gjyqi ndaj tyre orvatet prej vitesh.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ardi Veliu takon gjeneralin e Guardia di Finanza-s: Kush nuk e kupton këtë nuk pranon realitetin
Kuvendi rishpall vendin vakant, kriteret për anëtar të këshillit drejtues të RTSH »
Article Logic
Execution time: 0.012560844421387
array(1) { ["section"]=> string(110) "u-thirr-per-te-deshmuar-te-krimet-e-renda-emiljano-shullazi-heq-dore-per-te-pyetur-sali-berishen-detaje-110840" }