U tundua nga paratë dhe fshehu shqiptarët në bagazhin e makinës, BURG për 53-vjeçaren britanike

Publikuar tek: bota, më 15:19 12-12-2019 U tundua nga paratë dhe fshehu shqiptarët në bagazhin e makinës, BURG për 53-vjeçaren britanike 53 vjeçarja e arrestuar, Jackie Willis

Policia e Anglisë ka vënë në pranga një shtetase britranike, e cila u kap në flagrancë teksa po transportonte tre shqiptarë si klandestinë në Britani.

Jackie Willis, 53 vjeç, nga Londra Perëndimore i kishte fshehur emigrantët shqiptarë në bagazhin e makinës së saj dhe po përpiqej t’i kalonte nga nga Calais, në Dover, me destinacion final Eurotunnel-in.

Avokatja e saj deklaroi se Willit i ishin ofruar 3,000 paund nga secili prej tyre dhe shuma e majme e kishte tërhequr drejt aktit të paligjshëm.

Sipas ‘Te Sun’, 53 vjeçarja mbante postin e menaxheres së lartë në një firmë hotelerie.

Ajo u dënua me gjashtë muaj heqje lirie dhe u pa duke qarë teksa la dyert e Gjykatës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Siguria e 5G, qeveria shqiptare nënshkruan memorandumin me SHBA
Forbes publikon listën e grave më të fuqishme në botë, ja kush kryeson »
Article Logic
Execution time: 0.011299133300781
array(1) { ["section"]=> string(101) "u-tundua-nga-parate-dhe-fshehu-shqiptaret-ne-bagazhin-e-makines-burg-per-53-vjecaren-britanike-189207" }