U vendos, golashënuesi shqiptar Armando Sadiku, Qytetar Nderi i Elbasanit

Publikuar tek: sport, më 10:32 24-06-2016 U vendos, golashënuesi shqiptar Armando Sadiku, Qytetar Nderi i Elbasanit Armando Sadiku, futbollist i Kombetares se Shqiperise

Me propozim të kryetarit të Bashkisë së Elbasanit Qazim Sejdini, futbollistit elbasanlli, të vetmit që shënoi një gol për ekipin e Shqipërisë në Euro2016, Armando Sadikut, iu akordua sot paradite nga Këshilli Bashkiak titulli Qytetar Nderi i Elbasanit. 

Armando Sadiku, është qytetar i Elbasanit, dhe karrierën e tij futbollistike e nisi nga ky qytet. Ai në moshën 18 vjeçare u largua për të luajtur në Zvicër, për tu kthyer më pas me ekipin kombëtar të shpresave dhe mandej me Kombëtaren e Shqipërisë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.047969818115234
array(1) { ["section"]=> string(77) "u-vendos-golashenuesi-shqiptar-armando-sadiku-qytetar-nderi-i-elbasanit-44462" }