U vendos me bujë, por sot bashkia e Sarandës ka hequr bustin e Hillary Clinton

Publikuar tek: aktualitet, më 15:58 11-02-2017 U vendos me bujë, por sot bashkia e Sarandës ka hequr bustin e Hillary Clinton

Pak përpara se në SHBA të votohej për presidentin e ri, në Sarandë të Shqipërisë autoritetet lokale vendosën bustin e kandidates demokrate, Hillary Clinton.

Kryebashkiakja Floriana Koka do të deklaronte se busti i ish-sekretares amerikane vendosej në respekt të marrdhënieve të shkëlqyera të familjes Clinton dhe vetë zonjës Hillary me kombin shqiptar.

Por, sot bashkia ka vendosur të heqë bustin e Clinton nga sheshi ku ndodhej. Ndonëse jo në mënyrë zyrtare, mësohet se kjo lëvizje ka ndodhur për shkak të ndërhyrjeve që po bëhen në atë zonë, megjithatë nuk konfirmohet nëse busti do vendoset sërish. 

busti-i-Hilary-Clinton-e1486810907599-262x350.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 97 vite kryeqytet, Seferi: Projektet e mëdha infrastrukturore po e transformojnë Tiranën
Qato: Policia e dinte për transportin e parave të BKT, ja pse efektivët u nisën me këmbë dhe jo me makinë drejt vendngjarjes »
Article Logic
Execution time: 0.010689973831177
array(1) { ["section"]=> string(83) "u-vendos-me-buje-por-sot-bashkia-e-sarandes-ka-hequr-bustin-e-hillary-clinton-68439" }