U vetëvar me çarçaf në tualetin e burgut në Fier, flasin familjarët e 51 vjeçarit: S’na lajmëroi askush! Kërkojmë drejtësi (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:04 25-05-2020 U vetëvar me çarçaf në tualetin e burgut në Fier, flasin familjarët e 51 vjeçarit: S’na lajmëroi askush! Kërkojmë drejtësi (FOTO) Foto e viktimës

Ditën e djeshme ka ndodhur një ngjarje e rëndë në burgun e Fierit ku është vetëvarur me çarçaf Bilbil Zekaj.

Familjarët e viktimës kanë reaguar pas ngjarjes së rëndë dhe janë shprehur se lidhur me vdekjen e familjarit të tyre nuk i ka lajmëruar as policia dhe as burgu por e kanë marrë vesh nga media. Ata kërkojnë drejtësi.

“Nuk na njoftoi askush për ngjarjen. S’na njoftoi as policia dhe as burgu. Ngjarjen e morën vesh nga mediet. Ligji të jetë i barabartë për të gjithë. Kërkojmë të vendoset drejtësi

Kujtojmë se 51 vjeçari ka varur veten në tualetin e paraburgimit. Viktima ishte dënuar për trafik lëndësh narkotike.

I dënuari është pikasur nga policët roje dhe menjëherë është dërguar në spital ku fatkeqësisht ka ndërruar jetë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092689990997314
array(1) { ["section"]=> string(131) "u-vetevar-me-carcaf-ne-tualetin-e-burgut-ne-fier-flasin-familjaret-e-51-vjecarit-s-na-lajmeroi-askush-kerkojme-drejtesi-foto-207703" }